Select your language

Apie mane

Kiek save pamenu, nuo pat mažens buvau sužavėta įvairiausiais rankdarbiais bei kūryba. Pabaigus mokyklą nusprendžiau specializuotis keramikos srityje, tad įstojau į Vilniaus dailės akademiją, keramikos specialybę. Studijų metu siekiau ne tik ištyrinėti kuo daugiau technologinių keramikos aspektų, bet ir išbandyti kuo daugiau įvairesnių meno medijų, taip tobulinant ir stiprinant savo kūrybinę raišką. Bakalauro studijas pabaigiau su grandiozine keramikine asteroido skulptūra, kuri vėliau buvo atrinkta parodai "Meno celės", bei dėl panaudotų efektų - šviesos ir dūmų ir sukeliamo jos įspūdžio parodyta šviesų festivalyje "Beepositive". Nuo 2016 metų ši skulptūra stovėjo planetariume, kad būtų viešai prieinama visuomenei, ir tik neseniai iškeliavo į privačią sodybą.

Po bakalauro studijų siekdama dar labiau įsigilinti į keramikos technologinę pusę bei sustiprinti savo kūrybą įstojau į magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, taikomosios keramikos srityje. Magistrantūros studijų metu pagrindiniu susitelkimo objektu tapo Lietuvoje nenaudojama keramikos dekoravimo technika Moka difuzija, kuri yra paremta cheminėmis reakcijomis. Per dvejus metus ištyriau jos technologines galimybes, bei būdus, kaip ją galima naujai pritaikyti keramikoje. Baigiamajame kūrybiniame darbe pasitelkiau anksčiau išmoktus scenografijos bei kitų medijų įgūdžius, taipogi ir naujus atradimus keramikos technologijoje. Vėliau ši instaliacija buvo parodyta 2018 metų keramikos meno bienalėje „Indovizija“.

Nuo 2022 m. esu Lietuvos dailininkų sąjungos narė 

Dar studijuojant mane labai sužavėjo dalyvavimas parodose, tad iki šių dienų aktyviai dalyvauju vykstančiose grupinėse bei konkursinėse keramikos parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Taip pat esu surengusi ne vieną personalinę parodą. O 2020 metų keramikos meno bienalėje „Naujas/Fresh“ mano judanti keramikinė skulptūra buvo apdovanotą diplomu už originalų bienalės temos atspindėjimą.

Mano kūryboje dažnu veikėju tampa kito pasaulio gyviai, dominuoja gamtinės formos. Darbuose atsispindi nerimo, nežinios baimės bei sunykimo temos, taip pat mitinių ar svetimų gyvių atradimo paieškos. Skulptūrose ieškau būdų, kaip įjungti kitas medžiagas, medijas bei technologijas, kad atitolti nuo įprastos keramikos darbo sampratos. Tačiau nesu atitrūkusi nuo funkcionalios keramikos. Keramikos dizaine stengiuosi išreikšti savo stiprų polinkį technologiniams eksperimentams bei tęsti savo tyrimus keramikos dekoravimo technikoje.

Neringa